Menu
Ungdomsnyt 29. december kl. 15:54
julestævne 2016
Seniornyt
Gode point hentet i årets sidste kamp.
Seniornyt
Årets sidste kamp
Seniornyt
1 point mod topholdet
Seniornyt
nul - nul løsning mod topholdet fra BK Union
Kampe der livescores
Kommende kampe
Januar 2017
21.
lørdag
09.20
Nexø 3
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 3 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
RIK 3
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
09.50
Poulsker 2
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 3 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Nexø 3
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
10.30
Nexø 3
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 3 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
ØB
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
11.00
Nexø (1)
Herrer
U8
Futsal - U/8 dr 1 (09) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø (2)
Nexøhallen
21.
lørdag
11.10
Nyker
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 3 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Nexø 3
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
11.20
ØIF
Herrer
U8
Futsal - U/8 dr 1 (09) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø (1)
Nexøhallen
21.
lørdag
11.30
Nexø (2)
Herrer
U8
Futsal - U/8 dr 1 (09) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Viking
Nexøhallen
21.
lørdag
11.50
Nexø 3
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 3 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Knudsker 3
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
11.50
Nexø (1)
Herrer
U8
Futsal - U/8 dr 1 (09) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Viking
Nexøhallen
21.
lørdag
12.00
Nexø (2)
Herrer
U8
Futsal - U/8 dr 1 (09) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
ØIF
Nexøhallen
21.
lørdag
12.10
ØIF
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 3 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Nexø 3
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
12.10
RIK
Herrer
U8
Futsal - U/8 dr 1 (09) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø (1)
Nexøhallen
21.
lørdag
12.30
RIK
Herrer
U8
Futsal - U/8 dr 1 (09) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø (2)
Nexøhallen
21.
lørdag
12.40
Nexø 3
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 2 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø (2)
Nexøhallen
21.
lørdag
12.50
ÅIF 2
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 2 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Nexø 2
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
13.00
ASG
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 2 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø 3
Nexøhallen
21.
lørdag
13.10
Nexø (2)
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 2 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
ØB
Nexøhallen
21.
lørdag
13.30
Nexø 2
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 2 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Knudsker 2
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
13.30
Nexø 3
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 2 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
ØB
Nexøhallen
21.
lørdag
13.40
Nexø (2)
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 2 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
ASG
Nexøhallen
21.
lørdag
13.50
RIK 2
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 2 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø 3
Nexøhallen
21.
lørdag
14.10
RIK 2
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 2 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Nexø 2
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
14.10
RIK 2
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 2 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø (2)
Nexøhallen
21.
lørdag
14.30
Nexø 1
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 1 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
ÅIF
Nexøhallen
21.
lørdag
14.50
Nexø 2
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 2 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Svaneke
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
14.50
RIK 1
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 1 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø 1
Nexøhallen
21.
lørdag
15.10
Nexø 2
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 2 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Poulsker 1
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
15.10
Hasle
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 1 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Nexø 1
Nexøhallen
21.
lørdag
15.40
Nexø 1
Herrer
U9
Futsal - U/9 dr 1 (08) - 2. halvdel • Pulje 1
Nexøhallen
Knudsker
Nexøhallen
21.
lørdag
15.50
Supermax
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 2 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Nexø 2
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
16.00
Nexø 1
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Knudsker 1
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
16.50
Hasle
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Nexø 1
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
17.10
Viking 1
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
Nexø 1
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
17.50
Nexø 1
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
ÅIF 1
Åkirkebyhallerne
21.
lørdag
18.10
Nexø 1
Herrer
U11
Futsal - U/11 dr 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Åkirkebyhallerne
RIK 1
Åkirkebyhallerne
22.
søndag
09.00
ØB
Kvinder
U11
Futsal - U/11 pige 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø
Østermariehallen
22.
søndag
09.20
Nexø
Kvinder
U11
Futsal - U/11 pige 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Hasle
Østermariehallen
22.
søndag
09.50
Nexø
Kvinder
U11
Futsal - U/11 pige 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
ASG
Østermariehallen
22.
søndag
10.00
Nexø
Kvinder
U11
Futsal - U/11 pige 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
ØB
Østermariehallen
22.
søndag
10.20
Hasle
Kvinder
U11
Futsal - U/11 pige 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø
Østermariehallen
22.
søndag
10.50
ASG
Kvinder
U11
Futsal - U/11 pige 1 (06-07) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø
Østermariehallen
22.
søndag
11.00
Nexø (2)
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø (1)
Østermariehallen
22.
søndag
11.30
ÅIF
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø (2)
Østermariehallen
22.
søndag
11.40
Nexø (1)
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Viking (2)
Østermariehallen
22.
søndag
12.10
Nexø (2)
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Viking (2)
Østermariehallen
22.
søndag
12.20
Nexø (1)
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Viking (1)
Østermariehallen
22.
søndag
12.50
Viking (1)
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø (2)
Østermariehallen
22.
søndag
13.00
ÅIF
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø (1)
Østermariehallen
22.
søndag
13.40
Viking 3
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø (2)
Østermariehallen
22.
søndag
13.50
Hasle
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø (1)
Østermariehallen
22.
søndag
14.10
Nexø (2)
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Hasle
Østermariehallen
22.
søndag
14.20
Nexø (1)
Kvinder
U16
Futsal - U/16 pige M (01-02-03) - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Viking 3
Østermariehallen
22.
søndag
14.40
Viking (1)
Kvinder
Senior
Futsal - Seniordamer - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø
Østermariehallen
22.
søndag
15.00
Nexø
Kvinder
Senior
Futsal - Seniordamer - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
ØIF/ÅIF
Østermariehallen
22.
søndag
15.20
ÅIF
Kvinder
Senior
Futsal - Seniordamer - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø
Østermariehallen
22.
søndag
15.40
Nexø
Kvinder
Senior
Futsal - Seniordamer - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Viking (1)
Østermariehallen
22.
søndag
16.00
ØIF/ÅIF
Kvinder
Senior
Futsal - Seniordamer - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
Nexø
Østermariehallen
22.
søndag
16.20
Nexø
Kvinder
Senior
Futsal - Seniordamer - 2. halvdel • Pulje 1
Østermariehallen
ÅIF
Østermariehallen

Hovedsponsor

Stadion og rejse sponsor

Erhvervssponsor

Guldsponsor